Brzdące w Re@lu” – edycja VII

środa, 02 luty 2022 13:03

Z przyjemnością informujemy, iż 03.01.2022r. rozpoczęliśmy realizację kolejnej edycji Naszego autorskiego programu profilaktycznego realizowanego w ramach dofinansowania Ministra Zdrowia ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych otrzymanego z Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Tegoroczna edycja została rozszerzona na kolejne województwo! Dzieci z woj. warmińsko-mazurskiego będę miały szansę poznać Tygryska Brysia, a ich rodzice wziąć udział w warsztatach o charakterze treningu umiejętności wychowawczych informujących także o zagrożeniach jakie niesie nadmierne korzystanie z komputera/smartfona przez Małe Dzieci.

Projekt „Brzdące w Re@lu – edycja VII” jest odpowiedzią na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są Dzieci już od najmłodszych lat - uzależnienia behawioralne, czyli uzależnienia od czynności tj. np. gier komputerowych, Internetu, korzystania z tabletów itp.

Ważną częścią naszego Projektu była również edukacja Rodziców w tym zakresie, bo to przecież Rodzice w pierwszych (najważniejszych!) latach życia modelują zachowania swoich Pociech.

Jako odbiorców naszych działań widzimy dzieci przedszkolne ( grupy 4 – 6 - latków), uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej oraz Rodziców (podkreślając, że kształtowanie zachowań dzieci w tym przedziale wiekowym jest silnie związane z oddziaływaniem wychowawczym dorosłych). Udział we wszystkich zajęciach programu jest BEZPŁATNY.